Župa Cernik

Godina sv. Terezije Avilske
Katekizam Katoličke Crkve
Franjevci u Cerniku - Knjiga Julija Jančule

Foto albumi

Foto albumi

Filijale cerničke župe

Katolički kalendar 2015.
Pratite naše objave na facebooku

 

Postaje Križnog puta

Fra Zvjezdan Linić

KRIŽNI PUT

UVODNA MISAO

1. postaja:

Isusa osuđuju na smrt

MOLITVA

2. postaja:

Isus prima na se križ

MOLITVA

3. postaja:

Isus pada prvi put pod križem

MOLITVA

4. postaja:

Isus susreće svoju svetu Majku

MOLITVA

5. postaja:

Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križ

MOLITVA

6. postaja:

Veronika pruža Isusu rubac

MOLITVA

7. postaja:

Isus pada drugi put pod križem

MOLITVA

8. postaja:

Isus tješi jeruzalemske žene

MOLITVA

9. postaja:

Isus pada treći put pod križem

MOLITVA

10. postaja:

Isusa svlače

MOLITVA

11. postaja:

Isusa pribijaju na križ

MOLITVA

12. postaja:

Isus umire na križu

MOLITVA

13. postaja:

Isusa skidaju s križa

MOLITVA

14. postaja:

Isusa polažu u grob

MOLITVA

Zaključna molitva

Gopodine Isuse! Tvoj sluga sveti Franjo molio te je često za dvije osobite milosti: da osjeti onu ljubav koju si ti osjećao kad si htio dokraja ljubiti, kad si htio dokraja trpjeti i za milost da na svome tijelu i duši osjeti barem malo od one boli koju si ti osjećao na svom putu križa i u svome umiranju.
Ne usuđujem se za to moliti. Osjećam da je to neizrecivo, veliko i teško. Svetom si Franji udijelio tu milost i njegovo je srce bilo zapaljeno serafskom ljubavlju, a njegovo je tijelo bilo obilježeno tvojim svetim ranama. Ipak, molim te, ražari nam srce svojom ljubavlju! Obilježi nam tijelo svojim ranama! Neka se na nama vidi da smo otkupljeni, da smo tvoji!
I daj: da po toj ljubavi, koju od tebe molimo, mnogi nađu tebe, izvor pravoga života! I neka bude još jednom svjesno i s vjerom prekriveno ovo moje tijelo i cijelo moje biće znakom svetoga križa: U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

Misne nakane
Pobožnost Križnog puta na Kalvariji u Cerniku
Petkom poslije Križnog puta
Biblijska izložba u Cerniku
Franjevački svjetovni red - Cernik
Svjedočastvo vjere
Crkva sv. Leonarda

Iz povijesti župe

Novicijat u Cerniku

 
2010-2015 © Župa sv. Petra apostola - Cernik