Papa Franjo

 
Alojzije Stepinac web stranica
Klikni na sliku za web stranicu
 
Franjevci u Cerniku


10. postaja E-mail

Isusa svlače

10. postaja: Isusa svlače

Klanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.

Podnosiš poniženje i bol svlačenja. Skidaju s tebe odijelo ili ono što je još od dostojanstva na tebi ostalo. Stojiš prepušten ljudskoj bezosjećajnosti i pogledima. Tvoje tijelo postaje znakom. Isuse, darovao si nam tijelo. Ono je tvoj dar, ono je lijepo, stvoreno na tvoju sliku. Darovao si nam tijelo kojim možemo jedni drugima biti blizu, vidjeti osmijeh na licu, pružati si ruke prijateljstva i mira. Darovao si nam tijelo kojim možemo tebe slaviti i u kojem možemo prepoznavati divno djelo tvoje ljubavi.

Oprosti, Isuse, kad vlastitostima svoga tijela ranjavamo jedni druge, umjesto da se usrećujemo! Oprosti, Isuse, kad u svom ili tuđem tijelu i njegovim oblicima ne otkrivamo tvoje djelo i kad ti prigovaramo za ovo i ovakvo tijelo kakvo imamo! Oprosti, Isuse, kad spolnost, koju si stvorio da bude u službi života i ljubavi, pretvorimo u sebično traženje užitka, čime ponizujemo sebe i ranjavamo druge! Oprosti, Isuse, što te ne proslavljujemo svojim tijelom!

Isuse, sačuvaj u nama poštovanje prema ljudskom tijelu, molimo te!
Ne dopusti da duh bludnosti razori u mladima osjećaj za odgovornu ljubav...
Vrati bračnim drugovima volju za ljubav i postojanost u vjernosti...
Sačuvaj nam djecu od zlih utjecaja, neobuzdanih zabava i neodgovornih igara...
Čuvaj naš narod da bude sposoban za život i za darivanje života daljnjim naraštajima, molimo te.
Gospodine, usliši nas!

Zaodjeni nas opet, Gospodine, u dostojanstvo i čistoću krsne haljine koju si nam povjerio u času kad smo postali djeca Božja!

Smiluj nam se, Gospodine! Smiluj nam se!

 
Povezani članci :

» Križni put u zajedništvu s novogradiškim vjernicima

Posebnim osjećajima zajedništva koje se ostvarilo u Petu korizmenu nedjelju prolazili smo otajstvo Kristove muke i smrti po Kalvariji uz naš samostan. Naime na ovu pobožnost župnik vlč. Perica Matanović poveo je velik broj vjernika svoje...

» Križni put za svećenićka zvanja

» Cernička Kalvarija - proljeće 2012.

Na stazu uz Kalvariju nasut je tucanik pa ako i padne kiša neće se hvatati za obuću.{AG}/Fotoalbumi/2012/Proljece Kalvarija{/AG}

» Križni put u Cerniku

» Križni put na blagoslovu cerničke Kalvarije

UVODNA MOLITVA:Danas sa osobitom zahvalnošću za dugu povijest - 500. i 300. obljetnice i sa zahvalnošću svakom darovatelju, onom koji je lako odvojio od svoga obilja i onom koji je teško otkinuo od svojih osnovnih potreba za veliko zdanje naše...

» Križni put za domovinu Hrvatsku

Na još do kraja neuređenoj Kalvariji uz samostan u Cerniku obavljali smo pobožnost Križnog puta. Posebno smo molili za naše obitelji i s tim naglaskom razmatrali postaje Isusova hoda s križem na Golgotu. Razmatranja uz pojedinu postaju čitali...

» Križni put

Križni put je pobožnost na spomen Isusove muke, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja Isusova tijela u grob. Sastoji se od 14 postaja. Za svaku postaju, u crkvama ili na javnim mjestima postavljaju se slike ili kipovi s likovnim...

» Uvodna misao

Uvodna misaoMnogo je križnih putova u povijesti pojedinaca, obitelji i naroda. Ali samo je jedan križni put dokraja i savršeno ostvaren.Ostvaren je u Isusu Kristu koji nas ljubljaše dokraja, do smrti na križu.Taj se put nastavlja u svim ljudima...

» 1. postaja

1. postaja: Isusa osuđuju na smrtKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Isuse, svjetina oko tebe viče: "Raspni ga, raspni!" Pilat popušta zbog straha i ljudskog obzira. Presuđuje: "Ići ćeš na...

» 2. postaja

2. postaja: Isus prima na se križKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Rekao si, Isuse, da svoj život dragovoljno daješ i da ti ga nitko ne otima. Zato i križ dragovoljno primaš i nitko ti ga...

» 3. postaja

3. postaja: Isus pada prvi put pod križemKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Tek što si krenuo, Gospodine, već posrćeš i padaš pod križem. Križ je težak, pritišće, boli. Vuče k zemlji....

» 4. postaja

4. postaja: Isus susreće svoju svetu MajkuKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Isuse, jedino je tvoja Majka dorasla ovom času i svemu što se događa. Ona se pojavljuje na tvom križnom putu kao...

» 5. postaja

5. postaja: Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Ti bi, Isuse, došao do Kalvarije i da se nije pojavio Šimun Cirenac.Ali, htio si da se pojavi i taj...

» 6. postaja

6. postaja: Veronika pruža Isus rubacKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Isuse, uzeo si ovo naše ljudsko tijelo i imao si lice, pošteno i čisto. Svojim si se licem, tj. čitavim svojim bićem,...

» 7. postaja

7. postaja: Isus pada drugi put pod križemKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Ti znaš, Isuse, kako smo obeshrabreni nakon ponovnog pada, ponovljenih slabosti. Ti znaš kako nas boli i kako smo...

» 8. postaja

8. postaja: Isus tješi jeruzalemske ženeKlanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te, jer si svojim svetim križem otkupio svijet.Isuse, u vlastitoj boli, tjelesnoj i duševnoj, ne misliš na sebe. Sav svoj život služio si drugima, i sada svoju...

Uskrsnuće Isusa Krista

Klikni za opširniji tekst
Uskrsna poruka fra Ante Perkovića
Misne nakane
Klikni na sliku za više informacija
Vjeronauk za odrasle, srijedom u 20h
Preporuke: knjige i filmovi

Iz povijesti župe

Novicijat u Cerniku
Facebook stranica Župe Cernik
Facebook stranica Župe Cernik


Najnoviji prilozi

Vjerski portali

Poveznice

Statistika posjeta

1540967
DanasDanas27
JučerJučer332
Ovaj tjedanOvaj tjedan27
Ovaj mjesecOvaj mjesec10077
UkupnoUkupno1540967
Trenutno 1